Prvním miminkem roku 2024 narozeným v naší porodnici je Ellen. Ve čtvrtek 4. ledna ji přivítal také ředitel nemocnice

Krásné datum narození 1. 1. 2024 má v rodném listě Ellen Píhová z Veselí nad Lužnici, která na svět přišla dvě hodiny a sedmnáct minut po půlnoci a stala se tak prvním letošním miminkem narozeným v porodnici Nemocnice Jindřichův Hradec.

„Porod byl dlouhý a náročný. To, že by mohla být Ellenka první miminko roku, mě vůbec nenapadlo, chtěla jsem hlavně, aby byla malá venku a v pořádku, “ řekla maminka Kristýna Doležalová, pro kterou je Ellen prvním dítětem. „V porodnici jsem byla naprosto spokojená, personál i prostředí je tu skvělé. Hradeckou porodnici jsme si vybrali, protože jsem se tady narodila a měla jsem na porodnici samé kladné reference od kamarádek,“ dodala novopečená maminka. Jméno pro dceru měla maminka Kristýna s tatínkem Lukášem Píhou vybrané dopředu.

Ve čtvrtek 4. ledna malou Ellen přivítal také ředitel nemocnice Jindřichův Hradec Vít Lorenc a předal jí dárek v podobě zlatého řetízku s přívěškem ve tvaru čtyřlístku, plyšového medvěda a přání a mamince květinu. „Jsem rád, že si rodiče vybrali právě naši porodnici a malé Ellen přeji hodně zdraví a ať svým blízkým dělá jen radost,“ řekl ředitel jindřichohradecké nemocnice Vít Lorenc. Ke gratulaci se přidala také hlavní sestra Dana Velimská, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení Šárka Janochová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Jitka Machová a staniční sestra novorozeneckého oddělení Michaela Matoušková.

text: Eliška Čermáková, foto: Martin Kozák