Popis oddělení
Oddělení následné a rehabilitační péče zahrnuje dvě stanice.
Oddělení následné a rehabilitační péče A (ONRP A)
- 10 lůžek, 9 pokojů (1 jednolůžkový, 5 dvojlůžkových, 1 třílůžkový a 2 čtyřlůžkové).
- Bezbariérové sociální zařízení.
- Nachází se v nově zrekonstruovaném pavilonu A, v 1. patře
- Všechny pokoje jsou vybaveny rozvodem kyslíku.
- Rehabilitační pomůcky (motodlaha, chodítka, berle, invalidní vozíky apod.)
- Závěsný systém k podpoře rehabilitace nebo na přepravu imobilních pacientů
Oddělení následné a rehabilitační péče B (ONRP B)
- 24 lůžek, 11 pokojů (1 jednolůžkový, 7 dvojlůžkových – z toho 3 dvojlůžkové pokoje s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením, 2 třílůžkové a 1 čtyřlůžkový)
- Nachází se v nově zrekonstruovaném pavilonu A, ve 3. patře
- Všechny pokoje jsou vybaveny rozvodem kyslíku.
- Bezbariérové sociální zařízení.
- Rehabilitační pomůcky (motodlaha, chodítka, berle, invalidní vozíky apod.)
- Závěsný systém k podpoře rehabilitace nebo na přepravu imobilních pacientů
- V prostorách ONRP B se nachází i samostatné oddělení DIOP
Oddělení následné a rehabilitační péče C (ONRP C)
- 18 lůžek, 10 pokojů (7 dvoulůžkových, 2 jednolůžkové s vlastním soc. zařízením a 1 čtyřlůžkový)
Součástí oddělení jsou 2 sociální lůžka (podmínky provozu naleznete na stránce sociálních lůžek). - Nachází se v nově zrekonstruovaném pavilonu A, ve 2. patře
- Všechny pokoje jsou vybaveny rozvodem kyslíku.
- Bezbariérové sociální zařízení.
- Rehabilitační pomůcky (motodlaha, chodítka, berle, invalidní vozíky apod.)
Na ONRP poskytujeme léčebnou, ošetřovatelskou a rehabilitační péči pacientům, u kterých byla zvládnuta akutní fáze nemoci, byla stanovena diagnóza a došlo ke stabilizaci stavu, další pobyt na akutním lůžku již není nutný a potřebnou zdravotní, ošetřovatelskou či rehabilitační péči nelze poskytnout ambulantně. U těchto pacientů předpokládáme zlepšení zdravotního stavu či úplné uzdravení nemocného.
Hospitalizujeme také pacienty s chronickým onemocněním, kde charakter onemocnění nedovoluje předpokládat výrazné zlepšení. I přesto u některých pacientů dochází pomocí naší péče ke stabilizaci stavu, popřípadě zpomalení zhoršování nemoci nebo důstojnému dožití nemocných v konečném stádiu nemoci.
O délce hospitalizace pacienta rozhoduje pouze lékař na základě jeho zdravotního stavu, nikoli sociální situace. Při péči o pacienta spolupracujeme s odborníky prakticky všech specializací zastoupených v naší nemocnici. Rehabilitaci provádí vyškolený tým fyzioterapeutů každý všední den. Dle indikace lékaře je zajištěna logopedie.
Na všech stanicích používáme k aktivaci pacientů metody bazální stimulace.
Velmi důležitou součástí našeho týmu je zdravotně sociální pracovnice, která přispívá ke zmírnění či předcházení psychosociálních potíží nemocného i jeho nejbližších. Díky individuálnímu sociálně-právnímu poradenství získává klient i jeho blízcí důležitou pomoc, podporu a informace týkající se systému dávek nemocenského, důchodového pojištění a dávek pro osoby se zdravotním postižením, pomáhá se zařízením důchodů, opatrovnictví aj. Podílí se na přípravě propouštění pacientů včetně zajištění další péče služeb potřebných po ukončení hospitalizace, s ohledem na zdravotní stav a situaci pacientů.
Na oddělení dochází a duchovní služby poskytuje nemocniční kaplan.
Naše oddělení funguje jako školicí pracoviště pro SZŠ v Jindřichově Hradci.
Na Oddělení následné a rehabilitační péče probíhá canisterapie canisterapeutickým sdružením HAFÍK.
Klademe důraz na informovanost příbuzných pacienta. Jejich spolupráce je důležitá a nepostradatelná pro úspěšnou rekonvalescenci nemocného.
Informace pro rodiny a blízké našich pacientů
Informace o zdravotním stavu pacientů podává ošetřující lékař ve všední dny od 13:00 do 14:30 hodin.
Telefonické konzultace – každý pacient má přiděleno svoje vlastní heslo ve formátu iniciál pacienta a čísla chorobopisu. Toto heslo je svěřeno kontaktní osobě uvedené pacientem v souhlasu s hospitalizací. Při telefonickém kontaktu se kontaktní osoba prokáže heslem a teprve poté jí jsou sděleny informace o zdravotním stavu pacienta. Pacient má také právo odmítnout podávání informací o svém zdravotním stavu.
Návštěvy se řídí platnými doporučeními pro Nemocnici Jindřichův Hradec, a.s. za použití doporučených osobních ochranných prostředků po předložení příslušných dokladů – viz. Informace pro pacienty.
Výjimky jsou umožněny pacientům v terminální fázi nevyléčitelného onemocnění po předchozí dohodě s vedoucím lékařem při dodržení přísného hygienicko-epidemiologického režimu.
Nově je zde možnost audiovizuálního spojení pacienta a jeho rodiny či jiné blízké osoby pomocí tabletu po předchozí telefonické domluvě.
Pondělí – středa – pátek v době od 13 do 15 hodin, max. délka hovoru je 15 minut.