Informace k uzavření provozu budovy LDN v ulici Italských legií

Pavilon bývalého oddělení LDN v ulici Italských legií, který po dlouhá léta sloužil pacientům, ukončil svůj provoz v roce 2021 v souvislosti s rekonstrukcí Pavilonu A v nemocničním areálu, kam byli pacienti přestěhováni. Tento krok umožnil budovu využít pro nové účely.

V reakci na válku na Ukrajině byl pavilon přebudován na dočasné ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny. Přestavba proběhla díky značnému úsilí dobrovolníků a spoluobčanů, kterým nemocnice vyjadřuje hluboké poděkování. Vznikla zde kapacita pro 20 uprchlíků. První váleční uprchlíci dorazili 23. března 2022, poslední opustili budovu 31. srpna 2024. Nejdelší pobyt trval
od 29. března 2022 do 31. srpna 2024. Celkem jsme v průběhu dvou a půl roku poskytli přístřeší 33 ženám a 6 mužům, z toho bylo 18 dětí a 21 dospělých.

Na jaře 2024 byl hejtmanem Jihočeského kraje, panem Martinem Kubou, schválen projekt výstavby nového Pavilonu paliativní péče. Budova původního pavilonu LDN v ulici Italských legií bude zdemolována, aby na jejím místě vyrostl tento nový moderní objekt. Obyvatelé ulice a přilehlého okolí budou včas informováni o průběhu demolice a stavebních prací. Termín zahájení stavby je plánovaný na podzim letošního roku.

V rámci přípravy výstavby Pavilonu paliativní péče bylo nutné zajistit odpovídající ubytování pro obyvatele stávající budovy. Na základě prvotních jednání jsme se spolupodíleli
na ubytování ukrajinských spoluobčanů. Někteří si zajistili ubytování vlastními silami. Jedna bytová jednotka byla poskytnuta z vlastních zdrojů nemocnice a další byt byl zprostředkován ve spolupráci se soukromým subjektem.